Hei! Kuna järjest enam ja enam inimesed liiguvad üle lahe elama ning kasutavad seejuures oma maise vara ümber kolimiseks kolimisfirma abi, siis otsustasin kirjutada väikese postituse sellest mida panna tähele kui ees ootab kolimine näiteks Helsingisse.

Alusta ettevalmistustega võimalikult varakult. Võrreldes tavalise riigisisese kolimisega tuleb siin mängu oluline tegur, mis nõuab veidi pikemat planeerimist. Selleks on laevapiletite broneerimine. Seda on soovitav teha võimalikult varakult, sest on olnud olukordi kus laevapileteid ei ole lihtsalt saada ning seetõttu võib kolimine viibida. Eriti oluline pikem planeerimine juhul kui soovid kolida just kas reedesel päeval või pühapäeval/esmaspäeval. Nendel päevadel võivad olla piletid bookitud juba nädalaid varem, sest siis on liikumas laevadega inimesed kes üle lahe tööl käivad. Samuti on laevakompaniid enimkasutatavatel aegadel määranud veidi krõbedamad piletihinnad.

Oluline on selgitada välja võimalikult täpne kolimisele mineva kauba kogus. Kauba koguse järgi saab kolimisfirma valida sobiva suurusega kolimisauto. Mida väiksema autoga saab kolimise läbi viia seda soodsamad on laevapiletite hinnad ja vastupidi. Samuti võib vale koguse puhul tekkida mitte just eriti meeldiv olukord kus kolitavad asjad ei mahu ühe korraga autole. Kui kolimise puhul näiteks Tallinna siseselt võime sellisel juhul teha mitu reisi, siis mitu reisi Helsingisse laevaga keerab kogu ajakava ja tööde eelarve uppi.

Järgmiseks on loomulikult väga oluline kolitavad asjad hoolikalt pakkida. Teekond ei ole küll väga pikka, kuid siiski meri võib meile vingerpusse mängida ja veidi laevu ning kolitavaid asju veidi sakutada, siis on väga oluline, et need oleks hästi pakitud ja fikseeritud. Sellest kuidas pakkida on kirjutatud artikkel siin ja videod pakkimistest on nähtaval siin

Aga palju siis kolimine Helsingisse maksab?

Kohe selgitan, kõigepealt olulisemad punktid millest kogu kolimise maksumus sõltub:

  1. Asjade kogus (seda on vaja võimalikult täpselt)?
  2. Millal kolida on soov (erinevatel aegadel on laevapiletite maksumused erinevad)?
  3. Kas soovid abi ka asjade pakkimisel või teed mööbli ja teiste asjade ettevalmistused kolimiseks ise ära?

Näidispakkumine:

Kui tegemist on väiksemamahulise kolimisega, kus asjad mahuvad ära kaubabussi (kaubabussi on võimalik paigutada ühe kuni kahetoalise korteri sisustus), siis protsess näeks tavaliselt välja järgmine: Kolimine jaotuks kahele päevale, kus esimesel päeval tuleme ja laeme Sinu juurest asjad sõidukile, soovi korral aitame loomulikult need eelnevalt pakkida. Järgmise päeva varahommikul sõidame laevaga üle lahe ning sõidame mahalaadimiskohta Helsingis. Kui tegemist on ainult kolitavate asjade maha laadimisega ning lahti pakkimise teenust ei soovi, siis teise päeva lõunaks on asjad Helsingis kohal ja võite alustada oma asjade sisse seadmist. Selliste kolimiste maksumused algavad 500 eurost + käibemaks. Kokku 600 eurot.

Küsi omale konkreetsemat pakkumist siit!

PS! Kui see artikkel oli Sulle kuidagi abiks, siis kliki allpool olevat “Meeldib” nuppu! Seda on päris lihtne teha 🙂